Zprávy z Kovárny

Research Tuesday

Uplynul rok od chvíle, kdy se obecná umělá inteligence dostala v použitelné podobě do rukou široké veřejnosti. Na setkání Research Tuesday v The Forge se sešli UX výzkumnice a výzkumníci z Asociace UX, aby shrnuli zkušenosti se zapojení umělé inteligence do uživatelského výzkumu a podělili se o příklady dobré praxe a tipy na nástroje.

Novela zákoníku práce

Přijďte na náš workshop k novele ZP.
Přihlásit se můžete zde

Podzimní snídaně ve Sloupové

Stejně jako v loňském roce, jsme se i letos sešli na snídani ve Sloupové, abychom s našimi podnájemníky probrali jejich spokojenost s naší Kovárnou a zeptali se na jejich nápady na zlepšení našich služeb.

Branický knižní malotrh

I letos jsme byli součástí "Branického knižního malotrhu" - Street festivalu knižní kultury na "Čtyřce"

Kreativní vouchery

Nově vypsané dotační projekty Ministerstva kultury ČR - kreativní vouchery. Výzva je vyhlášena a v nejbližších dnech se chystá zahájení příjmu žádostí. Celkově bude podpořeno 1000 projektů v celé ČR. Kreativní voucher je jednorázová finanční podpora určená pro malé a střední podniky ve výši od 50 do 200 tis. Bližší informace naleznete zde

Grilovačka na dvoře

Děkujeme, že jste přišli 😊

Masáže na Kovárně

Od ledna 2023 jsme navázali spolupráci s panem Honzou Kühnem, který jednou za 2 týdny, vždy v úterý, poskytuje rekondiční, sportovní a specializované masáže pro naše klienty. Více informací o panu Honzovi naleznete na www.kuhnmasaze.cz

Notebooky pro Ukrajinu

Jsme součástí projektu Laptops for Ukraine. Cílem je shromažďovat vyřazené laptopy, tablety a chytré telefony, pro které již firmy nemají využití. Přístroje jsou následně zaslány na Ukrajinu, aby byla posílena tamní civilní infrastruktura. Probíhající válečný konflikt klade nároky na digitální výbavu společnosti, neboť celá řada aktivit, v čele se školní výukou, musí probíhat online.

Předvánoční snídaně ve Sloupové

Jsme rádi, že jste tu byli s námi :-)))

Podcast "Patriot Branický" - David Vávra

Studio The Forge nabídlo nahrávací studio ke vzniku i takto milých projektů jako je "Patriot Branický". Podcast si můžete poslechnout zde.

Týden inovací ČR 2022

Jsme rádi, že jsme se mohli zapojit do Týdne inovací ČR 2022. V našich prostorách se, v rámci doprovodného programu, konala přednáška na téma "Jak získat finance pro inovační projekt?" K dispozici byly informace o financování z privátních a veřejných zdrojů, o nastavení marketingové strategie a s jakými poradenskými společnostmi a zprostředkovateli spolupracujeme.

Aromaterapie s Kateřinou Lesse

Další wellbeing event na podporu duševního i fyzického zdraví. Prezentace esenciálních olejů Young Living, zdravého vaření a mnoha dalších trendů.

Branický knižní malotrh

Jsme rádi, že jsme mohli být součástí 1.ročníku Branického knižního malotrhu - Street festivalu knižní kultury na "Čtyřce".

Výukový víkend UXWell

Naděje českého UX designu využila UX Lab The Forge pro nácvik dovedností při uživatelském testování s reálnými respondenty během výukového víkendu UX Well.

Přednáška Petry Kutálkové

Studio The Forge hostilo Research Tuesday, setkání výzkumnic a výzkumníků z Asociace UX, tentokrát s přednáškou Petry Kutálkové na téma "Jak zkoumat citlivé otázky a neublížit."

Grilovačka na dvorku

16.5. proběhl již druhý ročník naší legendární grilovačky. Je to vždy příjemné setkání s kolegy, obchodními partnery i přáteli, při kterém pivo teče proudem a grilují se výborné masové pochoutky z Řeznictví Branická.

Aromaterapie s Kateřinou Lesse

Pravidelně hostíme wellbeing eventy na podporu duševního i fyzického zdraví. Nové přístupy v aromaterapii, nové masážní techniky Raindrop za použití esenciálních olejů Young Living.

Zasazení lípy Magdalény

Dnes jsme slavnostně zasadili na dvoře strom. Zvolili jsme tradiční českou lípu velkolistou (tilia platyphyllos) a těšíme se na trochu zeleně, stínu a květů. A protože dnes měla svátek Magdaléna, tak jsme tak pojmenovali i naší lípu.

Nové prostory v Branické 26/43, v Praze Braníku

Po dokončení stavebních úprav technologických částí jsme pro nadcházející rok připravili celkem 34 kanceláří a 4 laboratoře na podlahové ploše 1457,65 m. Od 1.1.2021 se těšíme na nové startupy a inovační projekty v rámci inkubátoru a akcelerátoru.

Nové topení - pozdě, ale přece

Omlouváme se všem, komu byla v předchozích dnech zima, ale konečně se nám dnes po úspěšné zkoušce povedlo zahájit topnou sezónu.

Opravy na Branické v plném proudu

V průběhu léta jsme intenzivně pracovali na úpravách interiéru a exteriéru budovy v Branické. Bylo potřeba opravit střechu a omítku. Ve „Sloupové“ jsme vyměnili podlahu a ve většině kanceláří koberce. Naše chlouba jsou krásné nové vstupní dveře. A nebyli jsme sami - nový povrch včetně zasazených stromů dostala i Branická ulice. Kolem Periferie Café vyrostlo krásné náměstíčko :)

Spolupráce s panem architektem Ondřejem Tučkem

Naše velké díky patří panu architektovi Ondřeji Tučkovi, který nám pomohl získat cenné informace z historie budovy v Branické, abychom navázali na tradici a při stavebních úpravách zachovali věrnost původnímu stylu budovy, známé jako „Na Kovárně v Braníku“ a odstranili nepěkné barevné a jiné přešlapy z dob minulých.

Tak co, ukováme to spolu?

Dohodnout schůzku